Кількість
|
Вартість
|
||
|
Як працюють гібридні сонячні інвертори
Гібридні інвертори працюють з кількома джерелами живлення об’єкта. Найчастіше мова йде про сонячні панелі, акумулятори та централізовану електричну мережу. Але в разі необхідності до них можна під’єднувати й генератори, дотримуючись правил безпеки та інструкцій з влаштування енергетичних систем.
Подібно до інших інверторів, гібридні моделі формують змінний струм з оптимальною частотою та правильною формою сигналу. Вони також підтримують потрібну напругу залежно від призначення та кількості фаз — 220–230 В у побутових однофазних мережах і 380–400 В у трифазних.
Гібридні пристрої мають наступні переваги в порівнянні з автономними та мережевими інверторами:
- Завжди працюють з максимальною віддачею. Якщо сонячна електростанція має надлишок потужності, її можна повертати у централізовану мережу, продаючи оператору за «зеленим тарифом».
- Здатні вирівнювати нестабільну напругу, яка надходить з мережі. Якщо для цього не вистачає потужності, більшість моделей може «домішувати» енергію, отриману від АКБ, сонячних чи вітрових електростанцій.
- Максимальна автоматизація. Інвертор гібридний може працювати з мінімальною увагою — вам достатньо виконувати лише регламентне обслуговування. Вибравши оптимальні налаштування, ви ніколи не будете мати проблем через блекаути чи сильні стрибки напруги.
- Універсальність. На відміну від автономних інверторів, гібридні випускаються в широкому діапазоні потужності. Вони можуть бути розраховані на різну кількість сонячних панелей і батарей, а також на різну місткість накопичення енергії та напругу.
Особливості функціонування гібридних інверторів
Сонячна електростанція, побудована на основі гібридних інверторів, має три фази роботи:
- Вдень, коли панелі працюють з максимальною віддачею, енергія повертається в мережу. В Україні ви можете вигідно продавати її, уклавши контракт з місцевим оператором енергомереж (РЕМ).
- Вранці та ввечері, коли напруга падає, пристрій здатен змішувати енергію з різних джерел живлення, споживаючи певний відсоток потужності з акумуляторів чи мережі.
- Вночі електростанція працює в автономному режимі, використовуючи накопичену в АКБ енергію. Якщо ви очікуєте блекаутів найближчим часом, можна створити в акумуляторах резерв та брати електрику з мережі.
Топові сонячні інвертори підтримують програмування та дистанційне управління. Ви можете використовувати їх у різних режимах, комбінуючи різні види енергії в оптимальних пропорціях.
Як вибрати правильний гібридний інвертор
Щоб правильно купити гібридний інвертор, орієнтуйтесь на такі характеристики:
- Потужність. Підбирайте її відповідно до потреб свого об’єкта та кількості сонячних панелей.
- Вихідна напруга. Залежить від мережевих параметрів вашої електроустановки. Може дорівнювати 220 чи 380 В.
- Характеристики батарей. Мова йде про вольтаж і максимальну місткість. Якщо параметри інвертора нижче, ви не можете повністю використовувати свої акумулятори.
- Наявність трекерів MPPT. Відстежуючи точку максимальної потужності, вони оптимізують характеристики струму між сонячними панелями та акумуляторами. Це дозволяє ефективніше використовувати енергію та швидше заряджати батареї.
- Коефіцієнт корисної дії (ККД). Чим вище цей показник, тим краще будуть використовуватися доступні вам ресурси й тим менше коштів ви будете витрачати через втрати енергії в мережі.
- Умови експлуатації. Для внутрішнього монтажу буде достатньо моделі класу IP24 чи IP44, для зовнішнього — від IP65 і вище. Зверніть увагу й на діапазон температури, важливий для вуличної експлуатації та встановлення в неопалюваних приміщеннях.
- Габарити й масу. Ці характеристики будуть особливо важливими, якщо ви плануєте монтувати обладнання в маленькому приміщенні чи в електричній шафі.
Чималу роль буде грати й бренд виробника. Вибираючи продукцію перевірених торгових марок, ви можете бути впевненими в її якості. В Україні найпопулярнішими є інвертори Deye та FOX ESS, які чудово проявили себе у складних умовах експлуатації.