Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

пн-пт з 9:00-18:00

Сб, Нд - вихідні

0

Комплекти резервного живлення

Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Комплект резервного живлення для квартири: що це?

Блекаути стали серйозним випробуванням для громадян в Україні. Вдома проблеми з приготуванням їжі та зберіганням продуктів харчування, перебої з водопостачанням, а взимку з опаленням. Для комерційних підприємств це теж неабиякий удар, адже при таких ускладнених умовах різне обладнання не може функціонувати як слід. 

 

Комплект резервного живлення - це один з альтернативних варіантів електропостачання в моменти відключень електроенергії, принцип роботи якого полягає у забезпеченні автономної роботи та безперебійного живлення різної техніки. Такі системи безперебійного живлення для квартири підключаються безпосередньо до основного джерела електропостачання, вони не потребують постійного обслуговування чи налаштувань, адже спрацьовують автоматично без необхідності втручання людського фактору.

Що входить у комплект резервного живлення?

Комплект безперебійного живлення складається з акумулятора та інвертора. 

 

Резервне живлення для квартири зберігає та накопичує енергію, коли є мережа, за допомогою акумулятора. Бувають гелеві (свинцево-кислотні) або літієві (літій-іонні чи літій-залізо-фосфатні) акумуляторні батареї. Вибір типу акумулятора залежить від потреб користувача: літієві акумулятори, наприклад, мають більш якісні технічні характеристики, тоді як гелеві більш доступні за ціною.

Інвертор - це перетворювач напруги, ключовий елемент у комплектації, що забезпечує безперебійне живлення. Він дуже важливий, адже для роботи більшості електроприладів потрібна напруга 220 В, тому інвертор перетворює постійний струм на змінний.

 

Інвертор такого комплекту працює в двосторонньому порядку. Під час стабільної роботи мережі відбувається живлення ДБЖ, та акумулятор накопичує електроенергію. Цю дію допомагає виконувати інвертор, який перетворює змінний струм з розетки на постійний струм, якого потребує акумулятор. В моменти відключення основного джерела, коли електропостачання припиняється, інвертор перемикається на роботу від акумулятора й виконує функцію перетворення постійного струму на змінний 220В, який живить необхідну техніку. Коли мережа з’являється, інвертор знову працює в якості живлення ДБЖ.

 

В додаток до стандартної комплектації деякі сучасні комплекти резервного живлення можуть мати такі опції, як інтегровані модулі для моніторингу енергоспоживання.

Комплект безперебійного живлення для дому: переваги та недоліки

Резервне живлення для дому - це не тільки про енергонезалежність. Окрім проблеми частих відключень електроенергії в Україні, актуальними такі системи безперебійного живлення стали в останні роки через нестабільну електромережу. Важливою перевагою такого комплекту є захист від стрибків напруги, що дуже часто є причиною несправностей різних електроприладів. Саме інвертор добре справляється з цією роботою, тож резервне джерело живлення для квартири працює не лише як ДБЖ, а й як стабілізатор напруги.

 

Крім захисту від стрибків напруги, система резервного живлення має такі переваги:

  • здатність накопичувати електроенергію;
  • забезпеченння живлення в разі відключення електроенергії;
  • безперебійне електропостачання;
  • автономна робота;
  • захист від коротких замикань;
  • безшумність;
  • легка збірка та монтаж;
  • можливість дистанційного управління і моніторингу витрат електроенергії;
  • така форма вихідної напруги як чиста синусоїда підходить для усіх видів техніки, навіть чутливої.

 

На перший погляд може здатися, що ціна на комплект резервного живлення для квартири є вагомим недоліком, але потрібно зрозуміти, що вона відображає якість ДБЖ та надійність його компонентів. Високоякісні потужні безперебійні джерела живлення є досить дорогим вкладенням у комфорт домівки. Проте укомплектовані акумуляторні батареї мають по кілька тисяч циклів заряду/розряду, чого вистачить на дуже довготривалий період, тож комплект резервного живлення для дому, зокрема для квартири або для будинку гарантовано слугуватиме роками.

 

До недоліків можна віднести лише незначні втрати електроенергії при роботі інвертора, а саме при перетворенні струму. Але сучасні системи мінімізують цей відсоток, тому особливої різниці немає.

Що впливає на ціну комплекту резервного живлення

На вартість комплекту впливають:

Тип та потужність інвертора. Ціна на джерело безперебійного живлення залежить від того, яка пікова та номінальна потужність інвертора. Крім цього, інвертори бувають з модифікованою (неправильною) синусоїдою та чистою (правильною) синусоїдою. Комплекти резервного живлення з модифікованою синусоїдою значно дешевші, адже вони можуть живити лише обмежений перелік приладів, наприклад: ноутбуки, ліхтарики, різні гаджети, портативні зарядні пристрої тощо. Щодо чистої синусоїди, то ця форма вихідної напруги підходить для такої делікатної техніки: циркуляційні насоси для котлів, насоси для водопостачання, комп’ютери, холодильники, зарядні пристрої для електроінструментів, кондиціонери. 

Тип та ємність акумулятора. Ємність акумулятора вираховується залежно від загальної споживаної потужності ваших електроприладів. Чим більша ємність, тим більша ціна акумулятора. Також особливо на вартість впливає тип АКБ, до прикладу, літій-залізо-фосфатні (LiFePo4) коштують дорожче за гелеві. Літієві акумулятори мають більш тривалий термін служби, високу ефективність, більше циклів заряду/розряду та менш схильні до деградації при повному розряді.

Найбільш часті питання про комплекти резервного живлення

Як правильно вибрати комплект резервного живлення?

Для того, щоб забезпечити безперервну роботу різних електроприладів, стабільне інтернет-з’єднання та комфортне перебування вдома, зверніться за допомогою до наших консультантів, які врахують ваші побажання і підберуть для вас резервне живлення для будинку або резервне живлення для квартири.

 

Як вирахувати необхідну потужність?

Щоб дізнатися, необхідну потужність акумулятора у ватах, потрібно апмераж акумулятора помножити на його напругу.

 

Наприклад: 100 А х 12 В = 1200 Вт·год .

 

Отже, акумулятор приблизно протягом години може забезпечити резервне живлення приладів, сумарна номінальна потужність яких 1200 Вт.

 

Як відбувається встановлення?

Для підключення спершу потрібно порахувати потужність Вт електроприладів, з якою має впоратися джерело безперебійного живлення. Встановлення відбувається так: вхідний кабель розподільчого щитка підключається до безперебійного джерела живлення, після чого потрібно під’єднати всі автомати розподільчого щитка до виходу ДБЖ.

 

Чи можна під'єднати до комплекту сонячні панелі?

 

Сонячні панелі можуть працювати в парі з комплектом безперебійного живлення для будинку чи для квартири, але для цього потрібен контролер заряду, який захищатиме акумулятор від перезаряду та розряду. Важливо, щоб всі комплектуючі, зокрема інвертор, акумулятор, контролер заряду та сонячні панелі, були сумісними між собою. 

Перед тим, як купити комплект резервного живлення, проконсультуйтеся з нашими спеціалістами, які допоможуть вам з вибором та установкою.

 

Вгору