Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

пн-пт з 9:00-18:00

Сб, Нд - вихідні

0

Сонячні станції під зелений тариф

Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Що таке зелений тариф під ключ?


Сонячна електростанція під зелений тариф насамперед призначена для продажу електроенергії мережевим операторам — РЕМ. Вона передає надлишок електрики через двосторонній лічильник, який веде облік в обох напрямках. Різниця між генерацією та власним споживанням об’єкта оплачується по зеленому тарифу. 


Цей термін означає підвищену ціну купівлі електрики, яка покликана стимулювати розвиток екологічно чистих джерел енергії. Ставка зеленого тарифу стандартизована по всій Україні:

  • до 31 грудня 2019 року вона дорівнювала 5,5426 грн за кВт*год;
  • до 31 грудня 2024 року — 4,9817 грн;
  • до кінця 2029 року — 4,4374 грн. 

Із зеленого тарифу утримують податок на доходи фізичних осіб і військовий збір — 18% і 1,5% відповідно. Станом на початок 2024 року домогосподарство отримує близько 3,55 «чистих» гривень на руки за 1 кВт, відданий в мережу. 


Завдяки таким цінам мережева сонячна електростанція стає дуже вигідним напрямком інвестицій. Середній термін окупності обладнання — 5 років. Найкращий заробіток дають СЕС під зелений тариф із потужністю від 5 кВт і більше. Вони можуть встановлюватися на даху приватного будинку, на паркані чи на спеціальних опорах — фіксованих або рухомих. 


Замовляючи зелений тариф «під ключ», ви отримуєте готову до експлуатації сонячну електростанцію. Наші спеціалісти виконають всі необхідні роботи та нададуть допомогу в отриманні дозволів. Це дозволить вам починати заробляти на продажу електроенергії якомога швидше. 


Етапи оформлення сонячної електростанції під зелений тариф


Підключення до зеленого тарифу здійснюється за наступною схемою:

  • консультація. Наші спеціалісти визначать оптимальну потужність у кВт*год, бюджетні рамки та спосіб розміщення сонячних панелей. Ви зможете отримати докладну інформацію з монтажу мережевої сонячної станції та заробітку на зеленому тарифі;
  • проєктування. Ми уточнюємо особливості рельєфу ділянки та кліматичні умови, відстань від станції до точки підключення до мережі. Згідно з цими даними вибираються сонячні панелі, інвертори, електронні контролери, кабелі та інше обладнання;
  • монтаж. Наша компанія займається встановленням сонячних електростанцій по всій Україні. Спеціалісти привезуть обладнання, встановлять його, виконають пробний запуск і виберуть оптимальні налаштування. Вони проведуть інструктаж з використання СЕС і при необхідності підпишуть договір на її обслуговування;
  • оформлення зеленого тарифу. Щоб погодити під’єднання, ви маєте подати в РЕМ заявку, доклавши до неї документи на обладнання, підтвердження права власності на ділянку та схему підключення. Ми допоможемо вам отримати технічні умови, надавши всі необхідні сертифікати, схеми та зразки заяв. Завдяки цьому процедура пройде набагато швидше й відніме менше зусиль;
  • введення в експлуатацію. Отримавши погодження на експлуатацію сонячної станції під зелений тариф в Україні, ви можете підписувати договір з РЕМ, щоб отримувати дохід кожного місяця. Останнім етапом цього процесу буде монтаж двостороннього лічильника й запуск системи під наглядом спеціалістів РЕМ. 

Перспективи підключення електростанції під зелений тариф у 2024

Одне з ключових питань, яке задають клієнти — наскільки вигідним буде встановлення сонячних батарей просто зараз? Держава гарантує купівлю електроенергії за зеленим тарифом у 4,4374 грн за 1 кВт тільки до кінця 2029 року, тоді як середній термін окупності обладнання становить 5 років. 


Щоб дати правильну відповідь, слід врахувати наступні фактори:

  • в Україні наразі йде процес трансформації правової бази згідно з європейськими стандартами. ЄС надає пріоритет екологічно чистим джерелам електроенергії — в тому числі сонячним батареям. Це означає, що з великою ймовірністю зелений тариф буде діяти й після 2029 року;
  • для приватних домогосподарств монтаж СЕС є чудовим способом заощаджувати на електроенергії для власного споживання. Тому навіть без додаткових компенсацій ви зможете значно зменшити суми в рахунках на оплату комунальних послуг;
  • за необхідності електростанцію для зеленого тарифу можна буде переобладнати в автономну чи гібридну. Для цього необхідно буде замінити інвертор і встановити акумулятори для сонячних панелей. Для підключення до батарей вам знадобиться менше коштів, ніж для виконання всіх робіт з нуля. 

Тому підключення зеленого тарифу у 2024 році повністю виправдане. Ризики мінімальні, адже навіть за відсутності компенсацій від держави ви будете заощаджувати, окупаючи витрати на встановлення електростанції. 


Що впливає на ціну сонячної станції під зелений тариф?


Головною характеристикою, що визначає вартість обладнання, є потужність. Якщо ви хочете замовити під ключ сонячну електростанцію для зеленого тарифу, на нашому сайті можна буде побачити всі можливі варіанти. Ми пропонуємо побутові моделі потужністю до 30 кВт і СЕС із більшою продуктивністю для бізнесу.


Якщо вам потрібна сонячна електростанція під ключ, вам також слід врахувати наступні фактори:

  • спосіб монтажу — на даху, на спеціально підготовлених металевих опорах чи на рухомих трекерах для максимізації віддачі;
  • кліматичні умови — хмарність в Україні дуже нерівномірна. Тому в регіонах з великою кількістю опадів краще встановлювати сонячні панелі із запасом потужності;
  • відстань від СЕС до точки підключення до мережі — впливає на довжину та переріз кабелю;
  • бренд обладнання — техніка відомих виробників дорожча, але надійніша та зручніша в експлуатації. 

Звертаючись до нас, ви отримуєте розрахунок вартості «під ключ» з усіма необхідними матеріалами та роботами. Цю ціну можна сміливо закладати до вашого бюджету, щоб точно планувати доходи й витрати домогосподарства. 


Поширені питання про сонячні електростанції під зелений тариф


Який термін окупності електростанції під зелений тариф?


Для моделей потужністю від 5 кВт — у середньому 5 років. Точна цифра залежить від багатьох факторів, включно з власним споживанням об’єкта та кліматичними умовами в регіоні. 


Що входить у комплект сонячної електростанції?


Сонячні панелі, інвертор, електронні контролери, кабелі, комутатори, конектори. Ми підходимо до кожного проєкту індивідуально, вибираючи оптимальний список обладнання. 


Як відбувається встановлення електростанції під зелений тариф?


Наші спеціалісти надають консультації та збирають інформацію про потреби клієнта, розробляють проєкт і виконують монтаж обладнання. Маючи сертифікати на техніку, схему підключення та заяву, ви звертаєтесь до РЕМ, отримуєте дозвіл та укладаєте договір на продаж надлишків електроенергії. 


Як працює система продажу електроенергії від сонячних станцій під зелений тариф?


Згідно з законодавством, держава зобов'язана купувати електричну енергію, вироблену з відновлюваних джерел, за підвищеними тарифами, що значно вищі за стандартні тарифи на електроенергію. Це стимулює розвиток сонячної енергетики та дозволяє власникам сонячних електростанцій отримувати додатковий дохід від продажу електроенергії в загальну мережу. Угода про купівлю-продаж електроенергії укладається на довгострокову перспективу, зазвичай до 2030 року, зафіксованою ціною в євро за кВт*год, що забезпечує передбачуваність доходів.


Яка економія на електроенергії з сонячних батарей?


Економія на електроенергії за допомогою сонячних батарей залежить від багатьох факторів, включаючи потужність установленої системи, географічне розташування, кліматичні умови та ефективність використання електричної енергії на об'єкті. У вас є можливість не тільки забезпечити власне споживання електроенергії, а й продавати надлишки в мережу під зелений тариф, що в середньому може принести значну економію на витратах на електроенергію за рік.


Який середній термін окупності сонячних електростанцій під зелений тариф?


Середній термін окупності сонячних електростанцій під зелений тариф становить близько 6 років, але може варіюватися залежності від обраної потужності, місцезнаходження, та інших індивідуальних умов проекту. Окупність проєктів під зелений тариф швидша порівняно з традиційними інвестиціями у відновлювану енергетику завдяки гарантованому вищому тарифу за продаж електроенергії.

Вгору